(Nie tylko) cyfrowa rewolucja w hotelach.

Branża hotelowa korzysta z innowacji, żeby optymalizować procesy, żeby tworzyć nowe usługi i produkty i żeby…przetrwać! Sytuacja na rynku jest bardzo trudna a jednak w sektorze hospitality dzieje się bardzo dużo. Hotelarstwo to branża, która musi być elastyczna i szybko dostosowywać się do trudnych warunków bo na biznes ma bezpośredni wpływ pogoda, ekonomia, ataki terrorystyczne, moda i w końcu psychologia podróżowania.

Dziś rozmawiam z Agatą Jandą z firmy JLL na temat tego jak nie tylko cyfrowo zmienia się sektor hotelowy. Rozmawiamy o innowacjach i technologiach , które zmieniają budynki, lobby, recepcję i pokoje i o tym jaki wpływ na sektor mają cyfrowi giganci jak booking.com czy airbnb.com. 

Technologie samoobsługowe w hotelach luksusowych stoją w opozycji do koncepcji tego typu placówek, gdzie liczy się personalny kontakt z klientem a jednak coraz częściej goście i tam wybierają tablet zamiast człowieka.

Agata Janda / JLL

Gość w studio

Agata Janda

Dyrektor ds. Doradztwa Hotelowego
JLL

Ma ponad dziesięcioletnie doświadczenie na rynku nieruchomości komercyjnych. Od 2010 r. zajmuje się doradztwem hotelowym. Przez wiele lat była związana z Knight Frank Hotels w Londynie, realizując projekty na terenie całej Europy. Doradzała przy nowych projektach deweloperskich, istniejących obiektach i portfelach hotelowych. Jej doświadczenie obejmuje analizy lokalizacji, studia wykonalności, wybór operatora, prognozy finansowe, wyceny, konsulting strategiczny, doradztwo inwestycyjne. Doradzała przy ponad 300 obiektach, na rzecz zarówno międzynarodowych grup hotelowych, funduszy inwestycyjnych, instytucji finansowych, jak i prywatnego kapitału.

Dodatkowe materiały

Agata brała udział w bardzo ciekawym panelu dyskusyjnym podsumowującym najwazniejsze trendy w branży nieruchomości w 2021 roku. Zobacz „Co kryją nieruchomości”

Ponad 15 lat doświadczenia w konsultingu, tworzeniu wizji rozwiązań, projektowaniu produktów cyfrowych, sprzedaży i optymalizacji procesów biznesowych. Ekspert technologii proptech i doradca kluczowych graczy na rynku nieruchomości. Mówca, trener, mentor, wykładowca. Współzałożyciel fundacji Proptech Foundation. Prywatnie podróżnik i triathlonista amator.

Więcej w tym programie