Cyfrodziewczyny a cyfrowa rewolucja.

Kobiet w informatyce i branżach związanych z innowacyjnymi technologiami jest wciąż za mało. Wciąż? Kiedyś było zupełnie na odwrót! Polska branża informatyczna w latach sześćdziesiątych czy siedemdziesiątych była mocno sfeminizowana.

Pierwsze polskie maszyny matematyczne, komputery i programy komputerowe tworzone były przez wysoko wykwalifikowane ekspertki, programistki, matematyczki. O historiach tych kobiet i Ich roli w cyfrowej rewolucji rozmawiamy dziś z Karoliną Wasielewską, autorką książki „Cyfrodziewczyny. Pionierki polskiej informatyki.”

Kiedyś więcej kobiet zajmowało się pracami związanymi z algorytmiką i programowaniem podczas gdy mężczyźni konstruowali maszyny matematyczne.

Karolina Wasielewska

Gość w studio

Karolina Wasielewska

Dziennikarka, autorka bloga „Girls Gone Tech”

Anna kieruje zespołem wynajmu powierzchni handlowych w Polsce. Posiada bogate doświadczenie i doskonałą znajomość rynku nieruchomości w Polsce. Od 16 lat związana z rynkiem nieruchomości, współpracowała z takimi klientami jak Globe Trade Centre (GTC), Inter Ikea Center Group (IICG), Neinver, Apollo Rida, CDI, Liebrecht & wooD, Balmain Asset Management, Multidevelopment, Resolution Properties, Londyn Cambridge Properties, Pradera, AEW, Helical Poland, Ghlemaco, Immobel, Heitman. Była zaangażowana m.in. w projekty handlowe takie jak Galeria Sfera, Galeria Jurajska, Renoma Wrocław, Klif Warszawa i Gdynia, Wola Park, Galeria Pomorska, Galeria

Dodatkowe materiały

Poznaj lepiej Karolinę i Jej organizację na stronie Girls Gone Tech.

Ponad 15 lat doświadczenia w konsultingu, tworzeniu wizji rozwiązań, projektowaniu produktów cyfrowych, sprzedaży i optymalizacji procesów biznesowych. Ekspert technologii proptech i doradca kluczowych graczy na rynku nieruchomości. Mówca, trener, mentor, wykładowca. Współzałożyciel fundacji Proptech Foundation. Prywatnie podróżnik i triathlonista amator.

Więcej w tym programie