Kobiet w informatyce i branżach związanych z innowacyjnymi technologiami jest wciąż za mało. Wciąż? Kiedyś było zupełnie na odwrót! Polska branża informatyczna w latach sześćdziesiątych czy siedemdziesiątych była mocno sfeminizowana.
Pierwsze polskie maszyny matematyczne, komputery i programy komputerowe tworzone były przez wysoko wykwalifikowane ekspertki, programistki, matematyczki. O historiach tych kobiet i Ich roli w cyfrowej rewolucji rozmawiamy dziś z Karoliną Wasielewską, autorką książki „Cyfrodziewczyny. Pionierki polskiej informatyki.”
Kiedyś więcej kobiet zajmowało się pracami związanymi z algorytmiką i programowaniem podczas gdy mężczyźni konstruowali maszyny matematyczne.
Karolina Wasielewska
Gość w studio

Karolina Wasielewska
Dziennikarka, autorka bloga „Girls Gone Tech”
Anna kieruje zespołem wynajmu powierzchni handlowych w Polsce. Posiada bogate doświadczenie i doskonałą znajomość rynku nieruchomości w Polsce. Od 16 lat związana z rynkiem nieruchomości, współpracowała z takimi klientami jak Globe Trade Centre (GTC), Inter Ikea Center Group (IICG), Neinver, Apollo Rida, CDI, Liebrecht & wooD, Balmain Asset Management, Multidevelopment, Resolution Properties, Londyn Cambridge Properties, Pradera, AEW, Helical Poland, Ghlemaco, Immobel, Heitman. Była zaangażowana m.in. w projekty handlowe takie jak Galeria Sfera, Galeria Jurajska, Renoma Wrocław, Klif Warszawa i Gdynia, Wola Park, Galeria Pomorska, Galeria
Dodatkowe materiały
Poznaj lepiej Karolinę i Jej organizację na stronie Girls Gone Tech.