Czy pandemia zmienia branżę deweloperską?

Czy potrzebny jest kolejny podcast o tym jak coś się zmieni w związku z pandemią? A właśnie, że tak, bo chciałbym Wam pokazać różne perspektywy. Dziś Kasia Zawodna-Bijoch, która zarządza firmą Skanska podzieli się swoimi obserwacjami i pomysłami jak zmieni się rynek biurowy i branża nieruchomości i jak w tym udział będzie miała nowoczesna technologia. 

Firmy, które w długiej perspektywie zdecydują się bazować na pracy zdalnej mogą stracić zdolność do adaptacji rynkowej i ograniczyć zdolność do innowacji.

Katarzyna Zawodna-Bijoch / SKANSKA

O czym dziś rozmawiamy?

To bardzo ciekawy odcinek bo rozmawiamy i o życiu i o biurze i o tym jakie priorytety powinna mieć firma, która działa na rynku w tak nieoczekiwanych okolicznościach. Mówimy też o etyce i o zarządzaniu.

  • Jak można przygotować firmę na niespodziewane wydarzenia?
  • Dlaczego technologie tak wolno były dotąd adaptowane w branży nieruchomości?
  • Czy teraz cyfrowa transformacja będzie odbywać się szybciej czy za moment wrócimy do starych nawyków?
  • Czy produktywność pracy zdalnej jest naprawdę wyższa?
  • Czego ludziom najbardziej brakuje kiedy pracują zdalnie i jaki to ma wpływ na firmę?
  • Jak zmienia się zapotrzebowanie na biura na rynku? Czy coś się zmieniło?
  • Jaką postawę powinna mieć duża korporacja w trudnych czasach?

Gość w studio

Katarzyna Zawodna- Bijoch

Prezes Zarządu
SKANSKA

Business Unit President, CEO w Skanska Commercial Development Europe, Laureatka kategorii specjalnej Personality of the Year. Od 5-ciu lat stoi na czele spółki biurowej Skanska w Europie Środkowo-Wschodniej. W branży nieruchomości pracuje od 15 lat, obecnie odpowiedzialna jest za strategię i działalność firmy w obszarze inwestycji biurowych na terenie szybko rozwijających się rynków – Czech, Węgier, Rumunii i Polski.

Dodatkowe materiały

Jeśli chcecie poznać Kasię lepiej jako menedżerkę i kobietę to polecam serdecznie świetny wywiad na stronie RETALKS.

Ponad 15 lat doświadczenia w konsultingu, tworzeniu wizji rozwiązań, projektowaniu produktów cyfrowych, sprzedaży i optymalizacji procesów biznesowych. Ekspert technologii proptech i doradca kluczowych graczy na rynku nieruchomości. Mówca, trener, mentor, wykładowca. Współzałożyciel fundacji Proptech Foundation. Prywatnie podróżnik i triathlonista amator.

Więcej w tym programie