Post COVID to czas kiedy po przejściu fali pandemii musimy się nauczyć inaczej myśleć i inaczej projektować nasze osiedla, biura i miasta. Post COVID to nowa perspektywa i nowe możliwości gdzie możemy pozwolić sobie na więcej jeśli chodzi o eksperymenty a ludzie są w skłonni do większej elastyczności i zwinności w imię bezpieczeństwa, komfortu, dostępności.
Żeby zmieniać świat nie należy czekać aż wróci stare tylko znaleźć w sobie pokorę, ciekawość i odwagę, żeby tworzyć przyszłość w ramach jakie narzuciła nam rzeczywistość.
Waldemar Olbryk / Archicom
O czym dziś rozmawiamy?
Dziś rozmawiamy z Waldkiem Olbrykiem, wizjonerem, menedżerem i Prezesem Zarządu firmy Archicom o tym co zmienił w nas lockdown i czego nas to nauczyło oraz o tym, że miękkie umiejętności przestały być już miękkie bo w świecie cyfrowym są więcej niż podstawowe.
- Co to znaczy być projektantem post-covid?
- Kto powinien zajmować się projektowaniem przyszłości post pandemicznej?
- Co się w nas zmieniło w trakcie szczytu pandemii i lockdownu?
- Co musimy nauczyć się robić teraz lepiej niż kiedyś?
- Jaka jest rola lidera w procesie tworzenia innowacji w organizacji?
- Jakie są najważniejsze wyzwania projektowania na nowo naszych mieszkań, miast, biur, urzędów?
- W jaki sposób można kreatywnie rozwiązywać problemy związane z niebezpieczeństwem zakażenia wirusem w miejscach publicznych?
Gość w studio

Waldemar Olbryk
Prezes Zarządu
Archicom
Od ponad 20 lat aktywny w branży nieruchomości dla takich firm jak BP, Apsys, Philips, Skanska czy Echo Investment. Członek Project Management Institute i Royal Society for the Arts, Manufactures and Commerce. Inicjator i współtwórca debat między artystami, biznesem i światem akademickim zorganizowanymi podczas festiwalu SOUNDEDIT w Łodzi.
Dodatkowe materiały
Koniecznie zobacz stronę DICE DILEMMA, którą Waldek stworzył, żeby zachęcić ludzi do kreatywnego myślenia o projektach i tworzeniu innowacji. Strona zawiera bardzo ciekawe, interaktywne narzędzia, które pomagają analizować problemy i projekty.