Living – czy rzeczywiście warto inwestować?

W dzisiejszym odcinku Bartosz Dobrowolski rozmawia z Maxymilianem Mendlem z JLL o inwestycjach w rynek mieszkaniowy i o tym jakie znaczenie ma w nim technologia i nowe sektory jak np. Living. Living to nie tylko określenie łączące wszystkie segmenty rynku nieruchomości, w których ludzie mieszkają (czy też żyją – stąd angielskie live). To także synonim nowego trendu inwestycyjnego, który zyskuje na popularności na całym świecie.

Technologie znacząco ułatwiają ludziom wynajmowanie mieszkań a inwestorom pomagają zwiększać zwrot z inwestycji.

Maximilian Mendel / JLL

O czym dziś rozmawiamy?

Posłuchaj tego odcinka, żeby wiedzieć między innymi o tym jak Coraz więksi międzynarodowi gracze decydują się na ulokowanie swoich środków w profesjonalnie zarządzane i wynajmowane przez operatorów budynki mieszkalne, akademiki, domy senioralne, projekty co-livingowe, mikroapartamenty. Coraz częściej pieniądze te trafiają do Polski.

  • Dlaczego Polska, mimo pandemii wirusa, jest nadal bardzo atrakcyjnym krajem dla inwestorów?
  • Jak wygląda Polska na tle innych krajów?
  • Dlaczego nowe assety są tak interesujące i jak wpłynie na nie obecna sytuacja związana z epidemią?
  • W jakich obszarach potrzebne jest wsparcie technologiczne i czego oczekują inwestorzy?

Gość w studio

Maximilian Mendel

Senior Director / Head of Living Investment
JLL Polska

Kieruje Zespołem Inwestycji Mieszkaniowych JLL, koncentrując się na doradztwie transakcyjnym w sektorze instytucjonalnego najmu mieszkań i prywatnych akademików. Stopień doktora uzyskał w Instytucie Geografii i Zagospodarowania Przestrzennego Polskiej Akademii Nauk broniąc dysertacji na temat roli deweloperów mieszkaniowych w transformacji przestrzeni miejskiej w postsocjalistycznej Warszawie. W latach 2006-2018 związany był z firmą doradczą REAS, która z dniem 1 grudnia 2018 r. stała się częścią JLL. W tym czasie był liderem wielu projektów badawczych i konsultingowych, nie tylko w Polsce, ale także na rynkach mieszkaniowych w całym regionie, w tym, Czechach, Rumunii i Bułgarii oraz na Słowacji i Ukrainie.

Dodatkowe materiały

Zajrzyj na stronę firmy JLL jeśli chcesz zobaczyć więcej na ten temat.

Ponad 15 lat doświadczenia w konsultingu, tworzeniu wizji rozwiązań, projektowaniu produktów cyfrowych, sprzedaży i optymalizacji procesów biznesowych. Ekspert technologii proptech i doradca kluczowych graczy na rynku nieruchomości. Mówca, trener, mentor, wykładowca. Współzałożyciel fundacji Proptech Foundation. Prywatnie podróżnik i triathlonista amator.

Więcej w tym programie